Слiд одного плакату
Tuesday, January 22nd, 2013 03:01 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

Кампанію за здобуття прихильності у виборців Свобода розпочала без американських профі. Однак, не без рецептів американських передвиборчих кампаній. Один із них – готуйся до виборів завчасно.
Ще навесні в містах України з’явилися повнокольорні наліпки ксенофобського змісту з надписом: "Пам’ятай! Матюки перетворюють тебе на москаля". Слово "москаля" прописане найбільшим шрифтом, а в підтвердження тези на наліпці - фотографія літньої людини, яка посміхалася беззубою посмішкою, і всім своїм виглядом мала вказувати, що саме такими, і не інакшими є москалі – старі, беззубі, неохайні.
Дивно, як на наліпці не з’явилася ще й пляшка "русской водки". І знову ж таки, знаючи крайні праві погляди Тягнибока з його специфічним патріотизмом, близький хіба що тим 0,3% виборцям, які проголосували за блок на парламентських виборах 2006 року, ця ксенофобія і розпалювання міжетнічної ворожнечі Тягнибока бодай не є вже такою новиною.
Минулого тижня група молодих громадських лідерів на навчанні з практики фотографування в Польщі в рамках семінару "Демократія в об’єктиві", на якому автор теж мав нагоду побувати, виявила цікаву річ.
Оригінальна фотографія з обличчям старого, зображена на наліпках Свободи – це робота відомого польського фотографа, переможця одного з конкурсів фотографії. І на цій фото зображений ніякий не "москаль", а поляк.
І назва фотографії "Вічний оптиміст", а не "Обличчя російського мату". І соціальний контекст тої фотографії зовсім не "як погано живуть москалі", а про одиноке життя літніх поляків у старих подвір’ях малих міст Польщі...
І фото, чи радше фоторепортаж з одинокими літніми людьми у польського фотографа без краплі негативу. Фотограф не ставив за мету викрити вади поляків. Навпаки, він інтегрував своїми знімками цих одиноких поляків у польське суспільство.
Він призвичаював більш успішних поляків бачити соціальні проблеми і не відсторонюватися від них. Він, зрештою, давав зрозуміти, що старість чекає на кожного, і варто думати про цих беззубих старих у їх старих подвір’ях - і в цьому ще й оптимізм, що ці старі живуть у своїх подвір’ях своєї неідеальної Польщі, але посміхаються своїми беззубими ротами.
перевод:История одного плаката
Кампанию за получение благосклонности у избирателей Свобода начала без американских профи. Однако, не без рецептов американских предвыборных кампаний. Один из них - готовься к выборам заблаговременно.
Еще весной в городах Украины появились наклейки ксенофобского содержания с надписью: "Помни! Матюки перетворюють тебе в москаля". Слово "москаля" прописано самым крупным шрифтом, а в подтверждение тезиса на лисовке - фотография пожилого человека, который улыбался беззубой улыбкой, и всем своим видом имела указывать, что именно такими, а не иными есть москали - старые, беззубые, неопрятные.
Удивительно, как на листовке не появилась еще и бутылка "русской водки". И опять же, зная крайние правые взгляды Тягнибока с его специфическим патриотизмом, близкий разве что тем 0,3% избирателей, которые проголосовали за блок на парламентских выборах 2006 года, эта ксенофобия и разжигание межэтнической вражды Тягнибока хоть не есть уже такой новостью.
На прошлой неделе группа молодых общественных лидеров на учебе из практики фотографирование в Польше в рамках семинара "Демократия в объективе", на котором автор тоже имел возможность побывать, обнаружила интересную вещь.
Оригинальная фотография с лицом старика, изображенная на наклейках Свободы - это работа известного польского фотографа, победителя одного из конкурсов фотографии. И на этой фото изображен никакой не "москаль", а поляк.
И название фотографии "Вечный оптимист", а не "Лицо русского мата". И социальный контекст той фотографии совсем не "как плохо живут москали", а об одинокой жизни пожилых поляков в старых дворах малых городов Польши...
И фото, или скорее фоторепортаж с одинокими пожилыми людьми у польского фотографа без капли негатива. Фотограф не ставил целью разоблачить недостатки поляков. Наоборот, он интегрировал своими снимками этих одиноких поляков в польское общество.
Он приобщал более успешных поляков видеть социальные проблемы и не отстраняться от них. Он, в конце концов, давал понять, что старость ждет каждого, и стоит думать об этих беззубых стариках в их старых дворах - и в этом еще и оптимизм, что эти старики живут в своих дворах своей неидеальной Польши, но улыбаются своими беззубыми ртами.